dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Nasza szkoła wśród znanych światowych marek
                      Największe w Europie Centralnej i pierwsze w Polsce wydarzenie integrujące całą branżę kosmetyczną - 400 wystawców z 15 krajów świata. W miniony weekend (21 – 23 września) Zgierski Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, jako jedyna w kraju placówka publiczna, zaprezentowała swoją ofertę, jako wystawca na Międzynarodowych Targach Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days. Nasza szkoła pokazała swoje możliwości na dwóch stoiskach. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Propozycją strefy dla pań były fryzury wykonywane przez uczniów technikum fryzjerskiego oraz profesjonalny make-up. Prezentowany przez młodzież poziom umiejętności przyciągał nie tylko przypadkowych gości, ale także znane modelki i blogerki modowe. W strefie męskiej panowie mogli skorzystać z usług barberskich oraz zapoznać się z tajnikami samochodu elektrycznego.
                      Udział w imprezie tej rangi, to dla szkoły duże wyzwanie. Jednocześnie stwarza ogromną szansą na nawiązanie nowych kontaktów, szkolenie warsztatu pracy, języków obcych, umiejętności s połecznych, możliwość testowania nowinek technologicznych z różnych dziedzin rynku. To także forma warsztatów przybliżająca logistykę eventów np. ślubów.
                     Targi Beauty Days to również bogaty program towarzyszący, m. in.: pokazy, mistrzostwa, szkolenia biznesowe, warsztaty produktowe, konferencja nt. szkolnictwa zawodowego, konkursy i wiele innych. Jednym z ciekawszych wydarzeń było bicie rekordu Guinnessa na najwyższą fryzurę. Poprzedni należał do Austriaków i wynosił 2,66 m. Nowy rekord ustanowił Kajetan Góra, ulubiony fryzjer gwiazd, który przez wiele godzin „wznosił” trzymetrową fryzurę na głowie pięknej modelki Almy Asuai.
                     Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z profesjonalistami z branży fryzjerskiej: Andrzejem Wierzbickim i Tomaszem Schmidtem, stylistami których znamy z programu „Ostre cięcie”, którzy zachęcali do nauki i konsekwentnego dążenia do realizacji swoich marzeń i planów zawodowych.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl