dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Budownictwo z ENGIE
                     Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Energetyki przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w ramach współpracy z Firmą Engie przeprowadzili warsztaty dla klasy patronackiej. Uczniowie poznali procesy wytwarzania energii elektrycznej w różnych technologiach, studenci przedstawili sektory energetyki w Polsce oraz trendy dla rynku energetyki.
                     Dodatkowo nasza młodzież poznała mechanizm kształtowania cen na Towarowej Giełdzie Energii poprzez grę symulacyjną. Uczestnicy warsztatów wcielili się w rolę Traderów, wzięli udział w Fixingu i po kilku turach gry juz wiedzieli jak to działa. Jednostki o wyższych kosztach wytwarzania nie zawsze mogą sprzedać energię, ale w sytuacji bardzo dużego zapotrzebowania mają lepszą niż wcześniej pozycję negocjacyjną i poprzez windowanie cen mogą osiągnąć zyski podobne do jednostek pracujących non-stop. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, które z pewnością naładowane były dużą dawką energetyczną.
                     Ponadto uczniowie technikum budowlanego uczestniczyli w wycieczce zawodowej do Warszawy. Budowa Centrum Praskiego Koneser, to niezwykłe miejsce stanowiące przykład projektu łączącego funkcje mieszkaniowe, handlowe, biznesowe i kulturalne. Położenie w samym sercu warszawskiej Pragi, zapewnia doskonałą komunikację i bliskość prestiżowych inwestycji miejskich.
                     Pod opieką kierownika budowy z firmy ENGIE, która prowadzi inwestycje w Koneserze, uczniowie obserwowali prace konstrukcyjno - budowlane oraz rewitalizację starych budynków. Przyszli technicy z zainteresowanie wsłuchiwali się w przekazywane informacje.
                     Młodzież wzięła również udział w szkoleniu zorganizowanym przez firmę HILTI, która zajmuje się tworzeniem najnowocześniejszych technologii dla budownictwa.
                     Wysoko cenimy współpracę z Firmą ENGIE, dlatego serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom naszej szkoły.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl