dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Nieszablonowy Dzień Kobiet.
           Do niecodziennego spotkania doszło 8 marca w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Na zaproszenie dyrekcji szkoły odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy zgierskich szkół podstawowych oraz firmy współpracujące ze szkołą. Była to okazja, aby zaprezentować wielowymiarowe działania placówki na rzecz nowoczesnego kształcenia zawodowego, wpisującego się w potrzeby lokalnego rynku pracy. Przedstawiciele firm patronackich mieli możliwość podzielenia się swoimi pomysłami na wspieranie uczniów w procesie zdobywania wiedzy oraz wyjaśnienia: na czym polega patronat , jakie korzyści przynosi taka forma współpracy zarówno uczniom jak i pracodawcom. Praktyki, szkolenia, stypendia, atrakcyjna, dobrze płatna praca po ukończeniu szkoły - to tylko niektóre atuty takiej formy edukacji.
          Podczas wizyty w ZZSP była także okazja do chwili relaksu. Goście mogli skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych przez uczniów technikum usług fryzjerskich. Młodzież – motywowana i wspierana przez nauczyciela p. Przemysława Wyrwasa, śmiało wykonuje strzyżenie damskie i męskie oraz stylizację fryzury a także brody. To nowe możliwości szlifowania warsztatu pracy.
          Tego wyjątkowego dnia w murach szkoły gościły także podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Zgierzu. Panie spędziły czas z młodzieżą. Uczniowie technikum budowlanego przygotowali warsztaty decoupage, zaś informatycy przybliżali gościom tajniki Internetu. O swojej twórczości opowiedział także zaprzyjaźniony ze szkołą artysta – malarz Tadeusz Gazda, którego obrazy można jeszcze do końca tygodnia oglądać w szkolnej czytelni.
Oczywiście było też coś dla ciała – wizyta w naszym szkolnym „salonie „ fryzjerskim.           Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby panie poczuły się piękne, zadbane i zrelaksowane.
          Działaniom młodzieży towarzyszyła telewizja TVP 3.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl