dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Digital Youth Forum
                      17 maja w Światowym Dniu Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się trzecia edycja Digital Youth Forum (DYF) - jedynego takiego wydarzenia w Polsce. To jednodniowe forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. Wśród młodzieży z całego kraju nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Podczas tegorocznej edycji wystąpiło 21 prelegentów zarówno z kraju jak i zagranicy. To nastolatkowie, których aktywność w obszarze nowych technologii może być inspiracją dla rówieśników, oraz dorośli, którzy mogą zainspirować swoim doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami. Wynalazki, jakimi mogą się pochwalić bardzo młodzi ludzie w zakresie rozwijania sztucznej inteligencji takie jak np. sztuczne oko, czyli system MATIA, który za pomocą kamer, słuchawki i oprogramowania przekazuje osobie niewidomej informacje o otaczającej ją rzeczywistości, rozpoznając twarze, kolory, strój, emocje robią ogromne wrażenie.
                     Obecność młodzieży na Digital Youth Forum była okazją do przekonania się, że kreatywne i mądre korzystanie z Internetu i cyfryzacji może mieć ogromną wartość dla rozwoju i realizacji swoich marzeń . Postrzeganie technologii informacyjnej tylko przez pryzmat zagrożeń, które oczywiście są, jest niepełne i zubaża. Obserwacja wystąpień rówieśników, dodaje odwagi, zachęca do aktywności, ukazuje możliwości wyjścia z „choroby przeciętności”, odkrycia swoich talentów lub przekucia słabości w siłę. Przebywanie z ludźmi, którzy mają różne pasje i nie boją się wyzwań, pomaga budować poczucie własnej wartości a także zmieniać nastawienie do własnej edukacji. Młodzi pasjonaci prezentowali także ogromne możliwości wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań i technologii informacyjnej do realnego wpływania na poprawę warunków życia np. dzieci w różnych rejonach swiata.
                     Digital Youth Forum było okazją do zawarcia interesujących znajomości z młodymi, ambitnymi ludźmi, których łączy wspólna pasja np. roboty czy programowanie. Uczniowie już dziś deklarują udział w przyszłorocznej edycji imprezy.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl