dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


„Fryzura za jeden uśmiech”
           Z inicjatywy uczniów klas technikum usług fryzjerskich w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniach 19 -20 stycznia. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Zgierskiego p. Bogdana Jaroty i Prezydenta Miasta Zgierza p. Przemysława Staniszewskiego.
          Odwiedzający szkołę seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych usług fryzjerskich: strzyżenia, stylizacji i farbowania. Uczniowie mieli okazję doskonalić techniki fryzjerskie. Musieli zmierzyć się ze stresem, jaki wiąże się z pracą na „żywym modelu” w odróżnieniu od główki treningowej. Akcja miała na celu także kształtowanie więzi międzypokoleniowej oraz integrację środowiska lokalnego.
          Profesjonalnych porad z zakresu wizażu udzielała p. Aleksandra Gierakowska( Make up & Nails ), wieloletnia wizażystka i charakteryzatorka, współpracownik Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi.
          Wolontariuszki ze Stowarzyszenia Łódzki Klub AMAZONKA - p. Barbara Trojanowska oraz p. Henryka Bukowska prowadziły warsztaty z zakresu profilaktyki raka piersi. Wykłady dotyczyły wczesnego wykrywania nowotworu poprzez naukę samobadania. W warsztatach wykorzystano fantomy piersi z obecnością guzów w różnym stopniu zaawansowania choroby.
           Pierwszego dnia imprezy – w piątek odwiedziła szkołę TVP 3 Łódź. Reportaż został wyemitowany 19 stycznia o godz. 21.30 w Łódzkich Wiadomościach Dnia. W sobotę zaś gościli u nas reporterzy TV Centrum.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl