dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Wicemistrzowie gier planszowych!
                      We wtorek 19 czerwca 2018 do stolicy polskiego lotnictwa wojskowego – Dęblina, dotarła drużyna z naszej szkoły w składzie: Konrad Klanowicz, Patryk Cąkała i Filip Różalski ze swoim opiekunem panią Beatą Rybarczyk. Na Turniej Gwiaździstej Eskadry zjechały najlepsze drużyny młodych lotników planszowych z całej Polski. W szranki w dęblińskiej „Szkole Orląt” stanęły 34 zespoły podzielone na dwie kategorie: kadetów (uczniowie szkół podstawowych) i juniorów (uczniowie szkół średnich). Drużyny graczy reprezentowały różne zakątki kraju od Pomorza Zachodniego przez Bydgoszcz, województwo łódzkie, Lubelszczyznę po Małopolskę. W finale gier „303”, „111” i „7”, stworzonych przez Instytut Pamięci Narodowej udział wzięły drużyny, które w eliminacjach regionalnych zajęły wysokie lokaty.
                      W hangarze Muzeum sił Powietrznych w Dęblinie uczestników powitał dr Mateusz Marek, p.o. naczelnika Wydziału Edukacji Historycznej BEN IPN. Następnie odbył się test wiedzy historycznej ze znajomości historii polskiego lotnictwa wojskowego. Po nim rozpoczęły się rozgrywki gier planszowych, trwające do późnych godzin wieczornych. Po pierwszym dniu zmagań uczestnicy turnieju udali się na zasłużony odpoczynek do położonego nad Wisłą Kazimierza Dolnego.
                      Drugiego dnia turnieju, zaraz po śniadaniu, młodzież rozpoczęła zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, w tym Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego oraz Centrum Kondycyjno-Sprawnościowego Przygotowania do Lotów.
                     Rozgrywki Play Off z udziałem ośmiu najlepszych drużyn odbyły się po południu. Wśród nich znalazła się nasza drużyna. Przez cały czas trwania rozgrywek graczom towarzyszył huk samolotów Bielik Master i Iskry, na których szkolą się młodzi piloci. Drugi dzień turnieju przyniósł wielki sukces naszej drużyny. Zajęliśmy drugie miejsce, stającym się tym samym wicemistrzami kraju!
                      Laureatom nagrody wręczyli dyrektor Muzeum Sił Powietrznych Paweł Pawłowski i p.o. naczelnika Wydziału Edukacji Historycznej BEN IPN dr Mateusz Marek. Jury przyznało także nagrody indywidualne za osiągnięcia w turnieju dla Wielkiego Mistrza Gry w grach „7, 111 i 303” . Wielki Mistrzem w „111”został Filip Różalski z naszej drużyny.
                      Nagrodą główną dla laureatów, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w juniorach i kadetach był przelot samolotem Cessna 172. Drużyny odebrały nagrody 21 czerwca. Loty odbyły się w Aeroklubie Orląt w Dęblinie. Przelot nad Dęblinem i Kazimierzem Dolnym, jak mówili zwycięzcy, był fantastyczny i krótki. Koniecznie chcą tam wrócić za rok.
Gratulujemy naszym mistrzom wspaniałego sukcesu!
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl