dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Prezentacja koncernu HECNO
Dzięki uprzejmości firmy BIMS w naszej szkole odbyła się prezentacja systemu rur warstwowych belgijskiego koncernu HENCO, ktorą poprowadził pan inż. Adam Tomaszewski. Prelegent zaprezentował rury wielowarstwowe przeznaczone do instalacji ogrzewania podłogowego, odznaczające się wiele wyższymi parametrami niż przewidują to normy branżowe oraz złączki tworzywowe charakteryzujące się odpornością na działanie skrajnych temperatur i dużą wytrzymałością na naprężenia powstające w systemach grzewczych.
W drugiej części prezentacji uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania połączeń zaciskowych na rurach HENCO, posługując się przenośną zaciskarką elektryczną dedykowaną do tego systemu.
Szkolenie było bardzo ciekawe, wszyscy z zainteresowaniem słuchali ‘wystapień” przedstawiciela firmy, a najbardziej zaangażowani słuchacze otrzymali nagrody w postaci powerbanków.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl