dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Członkowie szkolnego Koła SEP w kompleksie EC1
           TW dniu 13.03.2018 r. członkowie Szkolnego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich z klasy 3 Tbe zwiedzali Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu
           Do największych atrakcji Centrum Nauki i Techniki EC1 należą historyczne elementy ścieżki edukacyjnej „Przetwarzanie energii”. Od hałdy węgla do zarządzania dostawami energii — oto podróż, którą odbyliśmy w unikatowej części wystawy. Ekspozycja opisuje krok po kroku fazy działania elektrowni. Zaczyna się na placu węglowym, gdzie przechowywano rezerwę głównego źródła energii, skąd konwojerem był transportowany do kotłów. Poznaliśmy obieg technologiczny pary wodnej i przetwarzanie jej na prąd elektryczny. W rozdzielni zarządzaliśmy dystrybucją energii podczas gry kooperacyjnej. Kolejną ścieżką edukacyjną była strefa Głębokiego Kosmosu „Mikroświat – Makroświat”. W tej strefie znajdują się eksponaty opowiadające o najdalszych zakątkach Wszechświata oraz o tym, jak możemy je badać. Możemy wcielić się w rolę prawdziwych astronomów i na dwa sposoby – metodą paralaksy i metodą świecy standardowej, zbadać odległość dzielącą nas od odległych gwiazd.
          Od 11 do 18 marca 2018 r. odbywa się w EC1 "Święto liczby PI". Młodzież mogła zapoznać się z różnorodnością zastosowań ludolfiny i nauczyć się wierszyków na jej temat. Najbardziej zainteresowała nas możliwość sprawdzenia, w specjalnej aplikacji, na którym miejscu w nieskończonej liczbie Π znajduje się nasza data urodzin.
Na wystawie „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” obejrzeliśmy ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. Eksponaty oraz treści multimedialne tematycznie są związane z działalnością Leonarda da Vinci, jako naukowca, wynalazcy i inżyniera. Charakteryzują się one pięknem i zadziwiają kreatywnością twórcy. Prezentują proces twórczy – od koncepcji, szkicu i ostateczne powstanie modelu. Organizatorem wycieczki była opiekunka Szkolnego Koła SEP – p. Lucyna Drygalska.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl