dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Szkolenie z zakresu obsługi kotłów gazowych i nie tylko
Uczniowie klas 3Tiu i 4Tiu wzięli udzial w szkoleniu produktowym w siedzibie firmy BIMs Plus w Łodzi. Miało ono na celu zapoznanie młodzieży z produktami firm: Junkers, Brötje, Ariston.
Przedstawiciel firmy Junkers przedstawił typoszereg kotłów gazowych zarówno konwencjonalnych i kondensacyjnych a także omówił problemy występujące przy montażu i serwisowaniu tych urządzeń.
Przedstawiciel firmy Ariston podczas omawiania kotłów gazowych zaprezentował system nadzoru i sterowania urządzeniami za pomocą aplikacji internetowych, zaś przedstawiciel firmy Brötje po omówieniu oferty kotłów gazowych swojej firmy, zaprezentował naszym uczniom kotły kondensacyjne pracujące na stanowisku szkoleniowym.
Młodzież miała możliwość poznania pracy palnika z modulacją mocy, zasymulowanej awarii układu sterowania oraz obserwację pracy kotła kondensacyjnego w stanie awaryjnym. W końcowaej części spotkania zaprezentowano uczniom układ do podgrzewania cwu składający się z kolektora słonecznego współpracyjącego z powietrzną pompą ciepła.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl