dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”

Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

Pierwsze miejsce za pielęgnowanie tradycji patriotycznych 1918 roku
Od lutego do listopada 2014 szkoła uczestniczyła w wojewódzkim projekcie edukacji patriotycznej „Od Legionów Polskich do niepodległości i obrony II Rzeczypospolitej”. Organizatorem i koordynatorem projektu był dr Tadeusz Z. Bogalecki (konsultant edukacji regionalnej WODN), a patronat objęli m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Kurator Oświaty. Celem projektu było propagowanie postaw patriotycznych oraz popularyzacja najciekawszych przedsięwzięć w zakresie pielęgnowania tradycji walk o niepodległość Polski w regionie łódzkim podczas pierwszej wojny światowej oraz w 1939r.
14 lutego 2015r. w III LO im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi odbyła się gala finałowa projektu, połączona z konferencją poświęconą „Pielęgnowaniu regionalnych tradycji walk o niepodległość Polski w XX wieku przez społeczności szkolne w województwie łódzkim”. Wzięli w niej udział znamienici goście: dyrektor WODN w Łodzi mgr Elżbieta Paciejewska – Stolarz, wojewoda łódzki Pani Jolanta Chełmińska, mgr. inż. Adam Przepałkowski z Zarządu Głównego Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin, mgr Grzegorz Wróbel ze Stowarzyszenia Upamiętniania Armii „Łódź”, Zbysław Raczkiewicz z Zarządu Okręgowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowe w Łodzi, prof. dr hab. Jolanta Daszyńska z Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Historycznego.
W projekcie wzięło udział 40 szkół z terenu województwa łódzkiego. Wszyscy uczestnicy projektu za wyróżniającą działalność otrzymali certyfikaty i dyplomy, które wręczała min. wojewoda łódzki Pani Jolanta Chełmińska.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4 Tio: Małgorzata Baran, Ewa Kaczor oraz Patrycja stańczyk wraz ze szkolnym koordynatorem projektu i opiekunem prezentacji konkursowej Panią Beatą Rybarczyk. Szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w projekcie oraz dyplom i nagrody za zajęcie pierwszego miejsca prezentacji zatytułowanej „Obchody Święta Niepodległości przez społeczność Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w latach 2009 – 2014”, która została zaprezentowana uczestnikom konferencji przez autorki. Jest ona potwierdzeniem, że nasza szkoła od lat kultywuje tradycje historyczne, propaguje idee patriotyzmu oraz zachęca całą społeczność szkolną do krzewienia właściwych postaw i wartości. Nie zapominamy o naszej przeszłości, która jest nieodzownym elementem wychowania każdego Polaka i piękną lekcją patriotyzmu.
Tradycja obchodów Święta Niepodległości w szkole nie zanika dzięki społeczności szkolnej, a zwłaszczaopiekunów: pani Beaty Rybarczyk - nauczyciela historii oraz pani Elżbiety Katarzyny Pilarczyk i Anety Frydrych - Chrabańskiej ze Szkolnego Centrum Dydaktyki i Zarządzania Informacją. To dzięki nim ten dzień wygląda wyjątkowo i jest wyjątkowy w naszej szkole. Dziękujemy również innym nauczycielom wspierającym nasze działania i przygotowującym obchody tego szczególnego dnia.
„Są bowiem ludzie i są prace ludzkie
tak silne i tak potężne, że śmierć przezwyciężają,
że żyją i obcują między nami”.
Józef Piłsudski

Zwycięska prezentacja pobierz
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl