Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”
Szkoła jest Członkiem Akademii Chint
Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności „Buduj z pasją”- II miejsce w etapie regionalnym uczniów Jakuba Błaszczyka kl. 3 Tbe i Adriana Gawendy kl. 3mt
Konkurs „ Kultura bezpieczeństwa”- dwa wyróżnienia dla uczniów Rafała Szczepaniaka kl. 4 Tbe i Michała Jóźwiaka kl. 3 Tbe
Konkurs praktyczno – teoretyczny na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej – XIV Wojewódzkie Dni Młodego Elektryka – uczniowie kl. 3 Tbe Krystian Chojnacki, Dominik Granosik i Paweł Krzewina zajęli III miejsce
Konkurs wojewódzki „BHP w elektryce” w ZSP nr 9 w Łodzi -uczniowie z kl. 2 Tbe: Bartłomiej Kupis, Piotr Szymczak zajęli I miejsce
Ogólnopolski konkurs ”Buduj z pasją” w Tarnobrzegu. Uczniowie J. Błaszczyk, Gawenda zajęli XI miejsce
V Powiatowy Konkurs Historyczny „Historia powszechna 1945-1990” organizowanym przez gimnazjum nr 3 w Zgierzu I m-ce Rafał Olszewicz kl.3 Tbe wyróżnienie Krzysztof Drzymała kl. 2 Tbe, Dominik Pyszka kl. 2 Tbe
Ogólnopolska olimpiada historyczna „Olimpiada Solidarności – dwie dekady historii” organizowany przez ŁCDiKPN w Łodzi marzec 2017 III miejsce w województwie Rafał Olszewicz kl. 3 Tbe reprezentant województwa łódzkiego i finalista olimpiady we Wrocławiu
Konkurs historyczny V Turniej Wiedzy o żołnierzach wyklętych i Ks. Prał. Płk. Stanisławie Czerniku ps. „Burza” organizowany przez SLO im. R. Traugutta w Zgierzu marzec 2017 I miejsce Dominik Pyszka kl. 2 Tbe
Powiatowy konkurs „Polska w czasach PRL” -I m-ce Rafał Olszewicz, II m-ce Kamil Skowroński
Powiatowy Konkurs fotograficzny „Las i jego skarby” organizowany przez WODN w Zgierzu udział Katarzyna Witczak kl. 4 Tu – nagroda specjalna, Gabriela Bednarek kl. 2 wz wyróżnienie
Międzypowiatowy Konkurs Fotograficzny „Cuda natury” wyróżnienie dla ucznia Jakuba Górskiego
Miejski Konkurs literacki „Byłem jednym z nich …” poświęcony zbrodni zgierskiej rozstrzelania 110 zgierzan organizowany przez Muzeum Miasta Zgierza II m-ce Krzysztof Drzymała kl. 2 Tbe marzec 2017
Mistrzostwa powiatu zgierskiego w koszykówce marzec 2017r.- 3 miejsce ZZSP w powiecie
I edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kultura bezpieczeństwa”. Piotr Dziaćko z klasy 1Tbe - III miejsce i Kamil Stelmaszewski z klasy 3 Tbem - wyróżnienie
II miejsce w "Turnieju piłki siatkowej z okazji Święta Niepodległości" dla drużyny chłopców z naszej szkoły.
III miejsce Roberta Antczaka z kl. 2Tbem w klasyfikacji generalnej „Tour de Powiat” w grupie D – szkoły ponadgimnazjalne.
II miejsce Anny Kobyłki oraz I miejsce dla naszej szkoły w konkursie literackim na esej, pt. „Gdybym spotkał takiego wychowawcę jak Janusz Korczak....” w związku z ogłoszonym 2012 Rokiem Janusza Korczaka zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgierzu. Opiekunem uczennicy była p. Joanna Wojciechowska.
Maciej Dziuba zajął I miejsce, a Kamil Łazuchiewicz II miejsce w konkursie „Zakręty historii PRL” zorganizowanym przez Klub Historyczny Stefana Roweckiego„Grota” w Zgierzu
Zwycięstwo w w turnieju zorganizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i LO im. S. Staszica z okazji Święta Niepodległości więcej
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym zorganizowanym przez: Fundację „Wiedza i Praktyka”, Wydawnictwo „Wiedza i Praktyka” oraz Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku dla Malwina Majchrzak, Karolina Stawińska i Karolina Wołowska uczennic klasy 3LO pod opieką Pani Beaty Rybarczyk. więcej
III miejsce Artura Błaszczyka z klasy 2 Tbem w Wojewódzkim Konkursie Strzeleckim z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt oraz V w Piłce Ręcznej Chłopców
III miejsce reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Tenisie Stołowym Chłopców.
Wyróżnienie dla ucznia klasy 3 Teo Krzysztofa Kaceli w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Elektrykow Polskich oraz Firmę OSRAM pt.: „Zagrożenia dla rynku i klientów wynikające ze stosowania LED niskiej jakośći”
Indywidualne Mistrzostwa Powiatowe w Biegach Przełajowych: Iwona Sędzicka kl.2LO - I miejsce
Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Piłce Ręcznej Chłopców - III miejsce
Turniej piłki siatkowej chłopców z okazji Święta Niepodległości - II miejsce.
VII Amatorska Liga Siatkówki Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa ZTKKF - II miejsce chłopców i IV miejsce dziewcząt. Obejrzyj zdjęcia
Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w koszykówce:dziewczęta – III miejsce, chłopcy – III miejsce
Konkurs dla pracowników młodocianych ze znajomości prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy - szczebel szkolny.
Zwycięzcy:
Piotr Stolarek kl. 2m - I miejsce
Paulina Jaworska kl. 1wz - II miejsce
Mateusz Jabłoński kl. 1m - III miejsce Sponsorem nagród była firma:„UTMAR” U.M. WŁOSTEK Sp. Jawna ze Zgierza.
Regionalny konkurs w zakresie "Znajomości Prawnej Ochrony Pracy oraz Zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy" - Piotr Solarek kl. 2m - wyróżnienie.
Ogólnopolski Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Eko-Planeta” - wyróżnienie dla Martyny Tomes z kl. 4Teo.>
Laureaci powiatowego etapu konkursu plastycznego na plakat "Młodzi kontra HIV":
II miejsce - Natalia Skopińska - klasa 1Ti
III miejsce - Justyna Sadok klasa - 1Ti
wyróżnienie: Marta Karkusiewicz - klasa 3Lo
Prace, które zajęły II i III miejsce biorą udział w etapie wojewódzkim konkursu.
Samorządowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" Dwóch uczniów naszej szkoły zajęło I i III miejsce w zgierskiej edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych":
Damian Jagielski - I miejsce - uczeń klasy 2Ti
Przemysław Flisiak - III miejsce - uczeń klasy 2t
Damian Jagielski został wytypowany do reprezentowania naszego miasta w eliminacjach ogólnopolskich Konkursu.
Opiekunowie - p. Aneta Frydrych - Chrabańska i p. Katarzyna Pilarczyk.
Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych - wrzesień 2009
Damian Łysoń - III miejsce - klasa 2Tbo
Iwona Sędzicka - V miejsce - klasa 1LO
Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w piłkę halową/Futtsal chłopców - II miejsce
Turniej w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców z okazji Święta Niepodległości - wrzesień 2009
dziewczęta- II miejsce
chłopcy - II miejsce
Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w koszykówkę dziewcząt i chłopców - styczeń 2010: dziewczęta - IV miejsce
Konkurs "Najlepszy Tropiciel Informacji"
-zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi.
Paweł Kacprzak 1Ti-I miejsce, Damian Jagielski 1Ti-II miejsce, Adam Banasiak 1Ti-III miejsce
"Najciekawsza strona internetowa biblioteki szkolnej" -zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi.
Wyróżnienie w konkursie otrzymaliKamil Bartosiak 3Ti i Damian Frątczak 3Ti
Konkurs „Znam bohaterów literatury XX wieku”
zorganizowanym przez ZSO im. St. Staszica w Zgierzu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Marta Zaręba 3LO-I miejsce
Opiekunowie przygotowujący uczniów do konursów: pani A.Frydrych-Chrabańska i pani K.Pilarczyk
XIX SEMINARIUM STUDENCKIE "Problemy Ochrony Środowiska"
Marta Karkusiewicz kl. 2LO-laureatka, zdobywczyni "zielonego indeksu", zaprezentowała makietę "Wszystko śmie"R"ci" (opiekun dr Urszula Żłobińska).
Adrian Podsiedlik i Paweł Raczyński kl. 2Tb-III miejsce, zaprezentowali makietę "Dom ekologiczny" (opiekun mgr inż. Żaneta Gazewska).
Ogólnopolski
"Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie"-30.05.09
chłopcy:
Damian Łysoń 2Tb-I miejsce,
Dominik Gawrych 2Tb-III miejsce,
Paweł Hofman 2Tb-IV miejsce,
Adam Podsiedlik ITem-V miejsce
dziewczęta:
Paulina Dobosz 1TOŚ-II miejsce,
Paulina Milcarz 1TOŚ-III miejsce,
Ewa Grzelczyk 1TOŚ-IV miejsce,
II miejsce Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości 11 listopada
III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców z okazji Święta Niepodległości
VI miejsce drużynowo w biegach przełajowych chłopców w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego–Licealiada 2008
V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym - Kasia Konracka (ucz. kl. 3Tbo)
VI miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym - Magdalena Ziółkowska (ucz. kl.1TOŚ)
IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w tenisie stołowym chłopców – Licealiada 2008
Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Memoriału F.Kalińskiego
dziewczęta - III m-ce,
chłopcy - I m-ce
Amatorska Liga Siatkówki Szkół Ponadgimnazjalnych
dziweczęta- II m-ce, chłopcy II m-ce
Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w piłkę nożną
dziewczęta - III m-ce
Misrzostwa Zgierza w Tenisie Stołowym
Magdalena Ziółkowska (1TOŚ) -V m-ce
Katarzyna Kondracka (3 Tbo) - V m-ce
Bartłomiej Stańczyk - II miejsce w trójboju obronnym z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości
Reprezentacja szkoły:Tomasz Pawliczak i Monika Drąszczyk pod opieką p. Bożeny Mikołajczyk - VII miejsce w zawodach strzeleckich
Ustrzel gwiazdkę 2008