dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


I miejsce w Powiatowym Konkursie Fryzjerskim KREATOR
                     Magdalena Pawlak, uczennica Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II wywalczyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Fryzjerskim KREATOR. Pokonała rywali z Sieradza, Pabianic i Łodzi. Temat tegorocznej edycji to „Charleston dance”. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością charakteru stylizacji lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Przedmiotem oceny była harmonia stylistyczna fryzury, kompozycja, ogólny wyraz artystyczny a także zgodność koloryzacji ewentualnych dodatków i makijażu.
                     Udział w zawodach fryzjerskich przynosi uczniom wiele korzyści. Pobudza kreatywność, rozwija zainteresowania, pozwala na doskonalenie umiejętności praktycznych uczniów . Motywuje uczniów do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy. Element współzawodnictwa pozwala skonfrontować umiejętności zawodowe w obliczu stresu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic oraz Starostwo Powiatowe w Pabianicach . Uczniowie ZZSP brali udział w konkursie po raz pierwszy.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl