dodatkowe informacje
Szkoła objęta patronatem Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”Szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym„ Akademia murowania”

                                                                                


Konkurs „Najlepsi z Najlepszych”
                      W dniu 11.06.2018 r. odbył się konkurs „Najlepsi z Najlepszych” zorganizowany przez członków Szkolnego Koła SEP – uczniów klasy 3Tbe. Do konkursu zostało zgłoszonych 6 dwuosobowych drużyn z klas: 1 Tef i 2 Te.
                     Rywalizacja międzyklasowa przebiegała w obrębie trzech rund. W pierwszej rundzie drużyny miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę. Cztery drużyny z największą liczbą punktów znalazły się w drugiej rundzie, która polegała na uzupełnieniu tabeli z jednostkami wielkości elektrycznych. Następnie uczniowie odgadywali „kalambury”. Każda z drużyn musiała rozszyfrować dwa hasła, jedno rysując, drugie pokazując. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie zadania z podstaw elektrotechniki i ułożenie go w „domino”. Do finału konkursu przeszły 2 drużyny, których zadaniem był montaż przedłużacza z wyłącznikiem. Laureaci konkursu:
I miejsce uczniowie z klasy 1 Tef:, Jakub Karbowiak, Tomasz Zamolski,
II miejsce uczniowie z klasy 2 Te: Michał Antczak, Dawid Stróżczyk,
III miejsce uczniowie z klasy 2 Te: Arkadiusz Kołodziejczyk, Mateusz Zych.
Po raz pierwszy w XXIV edycji konkurs wygrali uczniowie klasy pierwszej. Gratulujemy.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Wicedyrektor Szkoły pani Katarzyna Giernalczyk - Szumska, pan Przemysław Wyrwas, pani Lucyna Drygalska i pan Jan Markiewicz.
Dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez firmę „Legrand” otrzymają uczniowie podczas zakończenia obchodów Światowego Dnia Elektryki.
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
Pl. Jana Kilińskiego 8, 95-100 Zgierz, tel.: 42 719 08 66, e-mail: zzspzgierz@op.pl